چهارشنبه 22 مهر‌ماه سال 1388
اطلاعاتی در مورد موسسین هاگوارتز مدرسه ی علوم و فنون جادوگری
نوشته شده توسط شایان در ساعت 03:47 ب.ظ

چهار موسس هاگوارتز


موسسین حدود ۱۰۰۰ سال بعد از میلاد :

  • گودریک گریفندور
  • هلگا هافلپاف
  • سالازار اسلیترین
  • رونا ریونکلا

 

مدرسه ی هاگوارتز تقریبا هزار سال پیش ( تاریخ دقیق آن معلوم نیست )توسط چهار جادوگر و ساحره ی بزرگ آن زمان تاسیس شد . آن ها این قلعه را دور از چشم مشنگ ها ساختند چون در آن زمان مردم عادی از جادو و جادوگر ها می ترسیدند و جادوگر ها را شکنجه های وحشتناکی می دادند .

به گفته ی پروفسور بینز :

بیش از هزار سال پیش چهار جادوگر و ساحره ی بزرگ آن زمان رویای مشترکی داشتند که مدرسه ای تاسیس کنند که در آن جادوگران جوان تربیت شده و مهارتهای جادویی ای که نیاز دارند آموزش داده شوند . این چهار جادوگر بزرگ هرکدام گروهی را در مدرسه تاسیس کردند که با یکدیگر مدرسه ی علوم و فنون جادوگری هاگوارتز را شکل می دادند .

برای چند سال همه چیز به خوبی پیش رفت . هر کدام از موسسین با اینکه نظر متفاوتی نسبت به کسانی که باید آموزش دیده شوند داشتند ولی هرکدام گروهی از دانش آموزان را در گروه خود می پذیرفتند و سیستم گروه ها به آن ها کمک می کرد تا کنار هم کار کنند . ولی با گذشت زمان اختلاف بین گریفندور و اسلیترین بالا گرفت و نهایتا اسلیترین مدرسه را ترک کرد .

موسسین :

۱- گودریک گریفندور                                           

                                                                                  

گودریگ گریفندور معتقد بود که به هرکسی که توانایی جادویی نشان می دهد باید اجازه داده شود که به هاگوارتز بیاید .

شکل ظاهری : بر اساس تصویر لایت میکر در سایت جی کی رولینگ او دارای موهایی قرمز و یال مانند و چشمانی سبز و بدنی قدرتمند می باشد .

وطن : به گفته ی کلاه قاضی گریفندور از یک سرزمین بکر می آید . در کتاب تاریخ جادوگری باتیلدا بگشات کمی بیشتر معلوم شده است : گریفندور در دهکده ای در غرب کشور به نام دره ی گودریک که از اسم خوذش گرفته شده به دنیا آمده بود .

مهارت ها : به گفته ی رولینگ گودریگ گریفندور بهترین دوئل کننده در زمان خودش و یک مبارز روشن فکر علیه تبعیض نژادی نسبت به مشنگ ها بود .

مصنوعات : کلاه قاضی در اصل متعلق به گریفندور است . شمشیر گریفندور نیز با یاقوتهای سرخ روی دسته اش که در اختیار دامبلدور بود .

نماد : شیر

رنگ : قرمز و طلایی

وی همچنین جادوگر ماه رولینگ در جولای ۲۰۰۷ بود

 

۲- سالازار اسلیترین

سالازار اسلیترین معتقد بود که فقط باید به جادوگران و ساحره های خون خالص اجازه داد که به هاگوارتز بیایند . او با گودریگ گریفندور در این باره مشاجره کرد و نهایتا مدرسه را ترک کرد . افسانه ای وجود داشت که اسلیترین یک تالار مخفی جایی در هاگوارتز ساخته است که فقط نواده ی واقعی او قادر به باز کردنش است . این تالار که تالار اسرار نامیده میشودمخفیگاه هیولایی بود که هدف اصلی اومبنی بر کشتن دانش آموزان مشنگ زاده در هاگوارتز را واقعیت می بخشد .

شکل ظاهری : در کتاب تالار اسرار مجسمه ی اسلیترین باستانی و میمون مکانند توصیف شده است .

بر اساس تصویر لایت میکر در سایت جی کی رولینگ او لاغر با ریشی بلند و خاکستری و چشمانی خاکستری کمرنگ است .

وطن : به گفته ی کلاه قاضی اسلیترین از نرداب می آید . در انگلستان مرداب ها در شرق و انگلیای شرقی به خصوص نورفولک که در شمال شرق لندن قرار گرفته اند واقع شده اند .

مهارت ها : اسلیترین یکی از اولین مار زبان های ثبت شده و در چفت شدگی بسیار ماهر بود .

مصنوعات:یک قاب آویز سنگین طلایی با نشان سالازار اسلیترین ( یک حرف s مار پیچی مزین شده ) .  همچنین احتمالا یک انگشتر ناشیانه ساخته شده طلایی با نشان یادگاران مرگ روی سنگ سیاه آن .

نماد : مار

رنگ : سبز و نقره ای

رولینگ وی را به عنوان جادوگر ماه در ژوئن ۲۰۰۷ اعلام کرد .

۳- رونا ریونکلا

با تو جه به وب سایت رولینگ ریونکلا زیرک ترین جادوگر زمان خودش بود که طبق افسانه ها از دلشکستگی مرد .

او میگفت : ما به کسانی که هوششان مسلم است درس می دهیم . او با هلگا هافلپاف دوست صمیمی بود

 شکل ظاهری : رونکلا را جذاب با رنگ پوست پریده و موهایی مشکی بلند و چشمانی قهوه ای نشان می دهند .

وطن : به گفته ی کلاه قاضی ریونکلا از دره ای کوهستانی می آید که شاید منظور جایی در اسکاتلند باشد .

خانواده : یک دختر به نام هلنا که اکنون با نام بانوی خاکستری روح گروه ریونکلا در هاگوارتز است .

مهارتها : در کارت قورباغه ی شکلاتی درباره ی او نوشته شده است : گفته می شود که ایده ی نقشه ی متغیر قلعه ی هاگوارتز توسط او مطرح شده است . او به خاطر هوش و خلاقیتش مشهور بود .

مصنوعات :دیهیم ( نیم تاج پادشاهی ) که این گونه حکاکی شده : ((عظیم ترین سرمایه ی آدمیان هوش بی پایان است ))

دیهیم وقتی بر سر گذاشته می شود هوش و خرد می آورد .

نماد : عقاب

رنگ : آبی و برنز

۴- هلگا هافلپاف

در کارت جادوگر او ( که توسط رولینگ نگاشته شده ) اینگونه توصیف می شود :

(( او افرادی که در راه های مختلف قدم می گذاشتند را در کنار یکدیگر قرار میداد تا کمک کند که هاگوارتز را بسازد و بخاطر روش های افسونگرانه اش دوست داشته می شد ))

شکل ظاهری : بر اساس تصویر لایت میکر در سایت جی کی رولینگ هافلپاف دارای موهای زنجبیلی قرمز و چشمانی آبی و هیکلی گوشتالو است .

وطن : با توجه به کلاه قاضی هافلپاف از دره ای وسیع می آید که به گفته ی یان یکی از خواننده های لکسیکن احتمالا منظور ولز است .

مهارتها : هافلپاف به خصوص برای زبر دستی در افسون های مربوط به غذا مشهور بود . خیلی از دستور العمل های سنتی آشپزی در مهمانی های هاگوارتز به او بر می گردد .

مصنوعات:فنجان طلای جادویی کوچک با دو دسته به زیبایی شکل داده شده و نقش گورکن حکاکی شده .

 نماد : گورکن

رنگ: زرد و مشکی