سه‌شنبه 3 آذر‌ماه سال 1388
اطلاعاتی درمورد وزارت سحر و جادو
نوشته شده توسط شایان در ساعت 01:42 ب.ظ

وزارت سحر و جادو
« وزارت سحر و جادو روز خوشی را برای شما آرزو دارد...»

-- صدای ساحره خوشامدگو در ورودی وزارت.

وزارت سحر و جادو متولی دولتی دنیای جادوگری در بریتانیاست. ماموریت اصلی وزارت این است که نگذارد مشنگ ها چیزی از دنیای جادوگری متوجه شوند. مثل بیشتر سازمان های دولتی ، وزارت سحر و جادو نیز دارای تشکیلات اداری عظیم ، پیچیده و بی فایده است.

وزارت سحرو جادو از هفت سازمان تشکیل شده است که بزرگترین آنها سازمان اجرای قوانین جادویی است و بقیه سازمان ها هر کدام به گونه ای در برابر این سازمان مسئولند ، البته به استثنای سازمان اسرار .

ورودی های وزارت سحر و جادو در لندن قرار گرفته است. وزارت سحرو جادو شامل تعداد زیادی از سازمانها ، کمیته ها ، هیئت ها و دفاتری است که وظیفه آنها تدوین و اجرای قوانین و آیین نامه هاست.در کنار مخفی نگه داشتن فعالیت جادوگران و ساحران از دید ماگل ها ( و اجرای سریع افسون های حافظه هنگامی که کنترل اوضاع از دست خارج می شود ) ، وزارت سحر و جادو مسئولیت تجارت و روابط بین المللی را نیز به عهده دارد.

تعدادی از دفاتر اجرای قوانین در داخل وزارت قرار گرفته اند.وظیفه آنها ابلاغ و اجرای قوانین و آیین نامه ها ، برخورد با کسانی که امنیت را بر هم می زنند و اداره آزکابان ، زندان جادوگران می باشد.این دژ فوق امنیتی در یک جزیره کوچک در میان دریاهای دوردست واقع شده است.این دژ توسط دیوانه سازها محافظت می شود. وزارت همچنین نظارت و رهبری جوخه های کاراگاهان برای برخورد با مجرمین و همینطور کاراگاهان نخبه برای تعقیب جادوگران سیاه را به عهده دارد. وینزگاموت دادگاه عالی جادوگری است ، گروهی که به عنوان قاضی نهایی در دنیای جادوگری فعالیت می کنند.

نخست وزیر ماگل ها از وجود دنیای جادوگری مطلع است. احتمالا این مطلب در مورد رییس جمهور آمریکا و همچنین رهبران کشورهای دیگر دنیا هم صادق است.هم زمانی که سیریوس بلک از آزکابان فرار کرد (ژوئیه 1996) و هم زمانی که ده نفر از مرگخواران بزرگ از آنجا گریختند ، کورنلیوس فاج به اطلاع نخست وزیر مشنگ ها رساند که افراد فراری جادوگران خطرناکی هستند زیرا ماگل ها و جامعه جادویی را به یک اندازه تهدید می کنند.در موارد اضطراری که یک موجود جادویی به وسیله ماگل ها دیده می شود و مداخلات و توضیحات معمول کفایت نمی کند ، اداره گمراه سازی ( که بخشی از سازمان سازماندهی و نظارت بر موجودات جادویی است ) با نخست وزیر ماگل ها ارتباط برقرار می کند تا دروغ قابل باوری را برای ارائه به افکار عمومی بیابند .


جادوگری در سطح بین المللی


دیگر کشورها نیز دارای سیستم حکومتی مشابهی می باشند ؛ برای مثال بلغارستان وزارت سحرو جادوی مربوط به خود را دارد ، که وزیرشان آقای اوبلانسک ، ، برای تماشای دیدار نهایی جام جهانی در سال 1994 در جایگاه ویژه نشست. همچنین درنروژ و کشورهای دیگر هم وزرات سحر و جادو وجود دارد . تمامی این سازمان های دولتی قانون بین المللی رازداری جادوگران مصوب سال 1692 را امضا کردند که بسیاری از نیازهای کشورهای به خصوص را برای پنهان نگه داشتن دنیای جادوگران از چشم ماگل ها پیاده کرد.این مطلب احتیاج به آن داشت که هر کشور فعالیت هایی مانند کوییدیچ را زیر نظر بگیرد و گونه های مختلف موجودات جادویی را که در داخل مرزهایشان زندگی می کنند ، حفظ و از آنها حمایت کنند .

 • وزارتهای سحر و جادو :
  • آندورا
  • بورکینافاسو
  • بلغارستان
  • آلمان
  • نیوزلند
  • نروژ