دوشنبه 28 دی‌ماه سال 1388
انواع شرکت های جارو سازی و مدل ها
نوشته شده توسط شایان در ساعت 11:31 ق.ظ
شرکت های جارو سازی و مدل ها

برای اطلاعات بیشتر درباره ی جاروها لطفا به کتاب کوییدیچ در گذر زمان مراجعه کنید. این کتاب بر روی وبلاگ قرار داده شده است .

 شیشه آبی


جارویی مناسب همه اعضای خانواده با سیستم دزدگیر .

جارو های سری پاک جارو


سری دسته جاروهای ورزشی توسط شرکت پاک جارو از سال 1926 تولید شد .

    * پاک جاروی یک

    اولین جارو از سری پاک جاروها این مدل (در سال 1926 تولید شد) بر خلاف مدل های قبل بسیار مورد توجه قرار گرفت. در طول یکسال که از تولید پاک جاروی یک گذشت این جارو توانست مقام اول در بازار را به دست آورد، چون خصوصا برای استفاده های ورزشی تولید شده بود .

    * پاک جاروی دو

    این جارو که در سال 1934 تولید شد در واقع نسخه تصحیح شده ی پاک جاروی یک بود .

    * پاک جاروی سه

    این جارو نیز مدل تصحیح شده ی پاک جاروی دو بود که در سال 1937 تولید شد .

    * پاک جاروی پنج

    دو قلوهای ویزلی از این جارو استفاده می کردند .

    * پاک جاروی شش

    طفره زن، در شماره ی ماه سپتامبر (یا شاید هم آگوست) سال 1995 ، مصاحبه ای با یک جادوگر را چاپ کرد که ادعا می کرد با یکی از این جاروها به کره ی ماه رفته و برای اثبات ادعای خود یک کیسه تخم قورباغه از ماه آورده است .

    * پاک جاروی هفت

    الیور وود پس از آشنایی با هری فکر می کرد که این جارو برای او مناسب است . این موضوع نشان می دهد که تا آن موقع هیچ مدل بالاتری از پاک جاروها در بازار وجود نداشته است. بیشتر بازیکنان تیم ریونکلاو در سومین سال تحصیل هری از این جاروها استفاده می کردند .

    * پاک جاروی یازده

    پاک جاروی یازده آخرین جارو از این سری بود .


جارو های سری شهاب


سری این جاروها توسط شرکت شهاب ساخته شد (تولید شده در سال 1929) :

    * شهاب 140

    اولین مدل از سری شهاب به این علت 140 نامیده شد چون در طول ساخت آن به همین تعداد آزمایش انجام شده بود. این مدل (تولید شده در سال 1929) مجهز به طلسم ضد ضربه بود .

    * شهاب 180

    دومین مدل از سری جاروهای شهاب که در سال 1938 به بازار آمد .

    * شهاب 260

    مدل اخیر سری شهاب، که حداکثر در سال 1991 تولید شده است.

    * شهاب 290

    مدل اخیر سری شهاب، که بر طبق نقل رون از کتاب کدام دسته جارو بین صفر تا 60 سرعت دارد تازه اگر باد موافق بوزد .


الربای و اسپادمر


گروه سازنده جارو ریا؛ برای اطلاعات بیشتر از جاروهای این گروه به قسمت تیندربلست و تندرو مراجعه کنید .


آذرخش


آذرخش در تابستان 1993 تولید شد، این جارو سریعترین جاروی دنیاست. هری یک نمونه از آن را که تازه به بازار آمده بود در فروشگاه مرغوبترین وسایل کوییدیچ دید و وسوسه شد تا برای خریدن یکی از آن صندوقش در گرینگوتز را خالی کند . او با این وسوسه مقابله کرد، با این حال، در کمال تعجب یک جاروی آذرخش را در کریسمس از پدر خوانده اش سیریوس بلک هدیه گرفت . تیم آیریش اینترنشنال ساید در جام جهانی کوییدیچ سال 1994 از این جاروها استفاده کرد .

    * شاخه های ظریف، ساخته شده از چوب زبان گنجشک، پوشیده از مقاوم ترین نوع واکس
    * شماره ثبت دستکوب آن مخصوص خود جاروست
    * شاخه های ظریف آن، مطابق اصول آیرودینامیک صیقل خورده است
    * تعادل استوار
    * دقتی بی نظیر
    * تغییر سرعت از صفر تا 150 در ده ثانیه
    * افسون ویژه ی ترمز خلل ناپذیر
    * وقتی آن را بلند می کنید آن را رها کنید، این جارو دقیقا در ارتفاعی مناسب سوار شدن معلق می ماند
    * با کوچکترین اشاره دور می زند، به نظر می رسد که افکار هدایت آن را بر عهده دارند نه دست ها
    * واکنش سریعفلایت و بارکر


گروه سازنده ی جاروی تویگر ۹۰ .تویگر 90


جارویی غیر عادی که توسط فلایت و بارکر در سال 1990 ساخته شد، و هیچگاه سرعت خوبی نداشت و به همین دلیل هیچگاه در کوییدیچ مورد استفاده قرار نگرفت .


ماه نورد


مدلی باریک، ساخته شده از چوب زبان گنجشک که برای اولین بار (توسط گلدیز بگبای درسال 1901 ساخته شد) و توانست رکورد ارتفاع را بشکند (یعنی حداکثر رکورد شکسته شده تا وقتی که جارو سوار ادعا کند می تواند با جارو پرواز کند). حداثر سرعت آن کمتر از 70 مایل در ساعت است .


جاروهای سری نیمبوس


سری جاروهای نیمبوس ساخته شده توسط شرکت نیمبوس (تولید شده در سال 1967) .

    * نیمبوس 1000

    اولین مدل از سری نیمبوس، این مدل در عصر خود بی نظیر بود چرا که تا صد مایل سرعت داشت و می توانست در هوا تا 360 درجه بگردد (ک.ز.9). این مدل شرکت نیمبوس را در صنعت جاروسازی به بالاترین مقام رساند، مقامی که اهمیت زیادی داشت.

    * نیمبوس 1001
    * نیمبوس 1500
    * نیمبوس 1700


    این جاروها که به ترتیب بین سالهای 1967 تا 1990 تولید شدند برگرفته از نیمبوس 1000 بودند و موقعیت شرکت نیمبوس را در صنعت ساخت جاروهای ورزشی تثبیت کردند.

    * نیمبوس 2000

   نیمبوس 2000 معجزه و پیشرفتی در صنعت جارو سازی بود .

    * نیمبوس 2001

    این مدل دقیقا پس از آغاز دومین سال تحصیل هری در سال 1992 تولید شد، یعنی یک سال پس از نیمبوس 2000. لوسیوس مالفوی هفت تای آن را برای تیم کوییدیچ اسلایترین خرید. شایعاتی مبنی بر این که این کار دلیل حضور دراکو در مقام جستجوگر تیم بوده است وجود دارد چون او به طور عادی بازیکن ماهری نیست.


اوک شفت 79


یک جاروی سنگین و بزرگ که در سال 1879 توسط الیس گرامیتسون ساخته شد و برای پرواز عادی در نظر گرفته شده است. این همان جارویی بود که توسط جوکاندا سایکس استفاده شد وقتی که او مقام اولین فرد برای رد شدن از اقیانوس آرام به جارو را به دست آورد .


ستاره دنباله دار


ارزان ترین جارو از زمانی که این جارو در سال 1955 تولید شده، ولی خریدار آن همان قدر سود می برد که پول داده؛ و قدرت ستاره دنباله دار در جهت یابی اصلا خوب نیست .

پیکان نقره ای


این مدل توسط لئونارد جویکس کمی بعد از تولید ماه نورد ساخته شد، این مدل سرعت بیشتری نسبت به ماه نورد یا اوک شفت 79 داشت؛ حداکثر سرعت 70 مایل در ساعت در صورت وزیدن باد موافق در آن زمان خیلی خوب بوده است
جارویی که در سال 1940 توسط الدربای و اسپادمور ساخته شد، یعنی 12 سال قبل از تولید تندرو. این جارو کمی آهسته تر از شهاب و پاک جارو پرواز می کند و به همین علت هیچ گاه در ورزش ها استفاده نشده است .